O firmie

Nasza historia

Xeoos® Twinfire® to prawie pół wieku tradycji i konsekwentnego stawiania na jakość, ekologię i troskę o każdego klienta!


 

Wieloletnia historia xeoos®-Twinfire® rozpoczęła się w 1971 roku kiedy powstała firma Stahl- und Apparatebau.

Początkowo głównym przedmiotem produkcji były jedynie pojemniki do przechowywania i transportu.

Zawsze jednak byliśmy innowacyjni i szukaliśmy nowych rozwiązań. Pod koniec lat 80-tych opracowaliśmy piec na paliwo stałe, który dzięki nowatorskiemu spalaniu według zasady gaźnika działało bardzo ekologicznie i ekonomicznie. Ta technika spalania miała zrewolucjonizować rynek pieców. Nazwaliśmy piec xeoos®, a technologię spalania Twinfire®. Nazwa xeoos® pochodzi od greckiej mitologii eos (bogini świtu).

Technologia była stale rozwijana i ulepszana we współpracy z Uniwersytetem w Kassel, Uniwersytetem w Lipsku i Niemieckim Centrum Badań nad Biomasą DBFZ w Lipsku.

W celu wprowadzenia na rynek nowej linii produktów powstała w 2001 roku firma Specht Modulare Ofensysteme GmbH & Co. KG. Xeoos otrzymał przez lata wiele nagród m.in. I miejsce Hessen Champions 2009 i III miejsce Welt der Wunder. Bazując na tych sukcesach, xeoos® stał się znany w Niemczech, ale też za granicą. Kolejną przełomową datą był rok 2017, kiedy podpisana została współpraca z chilijską firmą Alcazar. 1 lipca 2017 powstała spółka Xeoos® GmbH. Mamy nadzieję, że w przyszłości, opierając się na innowacyjnej, fascynującej i ekologicznej technologii spalania Xeoos® Twinfire®, wspólnie stworzymy drogę do ekologicznego spalania paliw stałych!

  • 1.10.1971 Powstaje firma Stahl- und Apparatebau

    Początkowo zajmujemy się jedynie produkcją pojemników do przechowywania i transportu.
  • Koniec lat 80 Powstaje technologia Twinfire®

    Opracowanie innowacyjnej technologii pozwala firmie zrewolucjonizować rynek pieców wolnostojących w Niemczech.
  • 1.07.2017 Spółka Xeoos® rozwija skrzydła

    Po podpisaniu współpracy z chilijską firmą Alcazar, powstaje spółka Xeoos® GmbH. Firma intensyfikuje działania i z powodzeniem wchodzi na rynki światowe. Dziś Xeoos® obecny jest na 34 rynkach świata.
SPRAWDZ NASZE PRODUKTY!

Najwyższa jakość

Konsekwentny i staranny dobór wysokojakościowych materiałów takich jak stal nierdzewna, aluminium, szkło, kamień i drewno sprawiają, iż produkty linii xeoos® spełniają najwyższe normy jakościowe.


Skontaktuj się z nami! Przeczytaj o naszych produktach!